Co to są implanty zębowe – Informacje dla pacjentów

O firmie BEGO Implant Systems
BEGO jest znaną niemiecką firmą z siedzibą w Bremie. Należy do światowych liderów w dziedzinie stomatologii i protetyki stomatologicznej. Posiada ponad 100-letnie doświadczenie w tej branży.  Implanty “Made by BEGO”  to synonim najlepszych produktów, które łączą w jedno pewność i niezawodność. Zadowolenie i zdrowie pacjenta są głównym celem firmy BEGO. Stale dbamy o podnoszenie kwalifikacji naszych autoryzowanych lekarzy poprzez organizowanie kongresów i specjalistycznych szkoleń.

 

Siedziba firmy BEGO Implant Systems w Bremie - Niemcy
Siedziba firmy BEGO Implant Systems w Bremie – Niemcy

Dlaczego implanty zębowe stanowią lepszą metodę leczenia od tradycyjnej?
Nie ma nic lepszego niż własne zęby! Jeżeli jednak stoicie przed pytaniem, które uzupełnienie protetyczne będzie dla Państwa najlepsze, istnieją dwie zasadnicze możliwości.  Do wyboru macie Państwo tradycyjne uzupełnienie protetyczne stałe lub ruchome (most lub protezę całkowitą) albo leczenie implantologiczne.  Wadą wykonywania tradycyjnego mostu jest konieczność szlifowania zdrowych zębów wokół luki zębowej (tzw. filarów) natomiast w przypadku akrylowych protez zębowych przykrywana jest duża powierzchnia dziąseł, co może prowadzić do zaników kostnych i zdecydowanego pogorszenia się utrzymania protezy po kilku latach. Implanty są obecnie cenionym rozwiązaniem do uzyskania uzupełnienia protetycznego o wysokiej estetyce i dużej funkcjonalności.

 
Jak wygląda zabieg implantacji?
Implant umieszczany jest w kości w trakcie zabiegu chirurgicznego, który można porównać do zabiegu usuwania zęba.  Wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu. W rzadkich przypadkach zabieg przeprowadza się w narkozie. Implantacja przeprowadzana jest przez lekarza w sterylnych warunkach gabinetowych. Instrumenty niezbędne do przeprowadzenia zabiegu są stworzone do łagodnego przygotowania kości tj. istnieje potrzeba przeprowadzenia tylko kilku kroków, aby umieścić implant zębowy. Ze względu na zastosowane znieczulenie zabieg ten jest bezbolesny.
Aby zmniejszyć powstały obrzęk, miejsce zabiegu jest schładzane. Lekarz implantolog zdecyduje jakie środki przeciwzapalne i przeciwbólowe zalecić. Wykonuje się także tymczasowe uzupełnienie protetyczne, które jest wyłączone ze zgryzu, aby implant mógł goić się bez dodatkowych naprężeń. Czas gojenia implantu jest uzależniony od danej sytuacji klinicznej. Zazwyczaj implant integruje się z kością w okresie od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie, po pełnej integracji implantu z kością, można dopasować i zamocować gotowe protezy.

 

Przewiń do góry