Formlabs – materiały do zastosowania w technologii druku

Formlabs – materiały do zastosowania w technologii druku 3d

Dental SG

Materiał biokompatybilny klasy I (EN-ISO 10993-1:2009/AC:2010, USP Class VI) przeznaczony do drukowania precyzyjnych szablonów chirurgicznych.

 

 

Żywica Castable (niebieska)

Żywica do techniki odlewniczej. Nadaje się odlewania koron i mostów przy zastosowaniu odpowiednich mas osłaniających.  Spala się bezresztkowo w piecu do wygrzewania.

 

 

 

Żywica standardowa (szara)

Gładkie, matowe wykończenie standardowej żywicy szarej wyjątkowo dobrze oddaje wszystkie detale. Materiał idealnie nadaje się do drukowania modeli ortodontycznych, diagnostycznych oraz szkoleniowych, w tym również do modeli przeznaczonych do prac termoformowanych. W przypadku stosowania z przezroczystym separatorem można użyć szarej żywicy do drukowania struktur transferowych.

 

 

Dental Model

Materiał zaprojektowany do drukowania modeli protetycznych. Dental Model jest żywicą o wysokiej precyzji i niesamowitej dokładności. Gładkie, matowe wykończenie powierzchni i kolor podobny do gipsu ułatwiają pracę i przejście z produkcji modelu analogowego na cyfrowy. Wydrukuje najdrobniejsze szczegóły z dokładnością w zakresie ± 35 mikrometrów wraz z wyjmowanymi słupkami.

 

Dental LT Clear

Żywica biokompatybilna klasy IIa o wysokiej odporności na zrywanie i ścieranie. Dental LT Clear idealnie nadaje się do szyn nagryzowych, transferowych itp. oraz innych struktur ortodontycznych. Dzięki transparentnemu kolorowi, uzyskuje wysoką przejrzystość optyczną produktów końcowych. Dental LT Clear będzie dostępny w ofercie już wkrótce.

Share: