VITA

logo vita

ceramika denon dental vita

VITA Zahnfabrik H. Rauter GmbH & Co. KG to rodzinna firma już od czterech pokoleń. Siedziba firmy znajduje sie w Bad Säckingen w Niemczech, gdzie przez ostatnie 90 lat zajmowano się produktcją, dystrybucją i sprzedażą innowacyjnych rozwiązań w protetyce stomatologicznej.

VITA to więcej niż tylko firma z historią – przez tyle lat swojej działalności udowodniła ona że jest nastawiona na ciągły rozwój, patrzenie w przyszłość oraz jako międzynarodowe źródło innowacji.

Innowacje VITA – zmiana oblicza stomatologii

To co zaczęło się w 1924 roku jako wizja jednego człowieka, rozwinęło się do poziomu wiądącej firmy na rynku stomatologicznym: dzięki kluczowym innowacjom takim jak np. stworzenie pierwszej na świecie ceramiki napalanej na konstrukcje metalowe – system VMK w 1962 r umożliwione zostało po raz pierwszy wykonywanie wielopunktowych uzupełnień protetycznych licowanych ceramiką. Firma VITA wywarła wielkie wrażenie w świecie stomatologii. W 1983 roku wyprodukowała pierwszy kolornik, standaryzujący kolory sztucznych zębów. Klasyczny kolornik VITAPAN stanowił znaczący krok naprzód w stomatologii światowej. Także w dzisiejszych czasach jest znany jako system referencyjny.

VITA – więcej niż „tylko” dostawca materiałów.

Potrzeby i wymagania techników dentystycznych, chirurgów i pacjentów zawsze znajdowały się w głównych obszarach zainteresowania firmy VITA. Aby spełnić je, należy tworzyć produkty wykraczające poza standardowe wymogi. Mając to na uwadze, najlepsze surowce, ekspertyzy techniczne, innowacyjne procedury produkcyjne i stały kontakt z użytkownikami tworzą bazę do osiągania najwyższych standardów jakościowych. Kompleksowe usługi oraz badania zgodne z wytycznymi naukowymi, gwarantują niezawodne stosowanie.

Kształtowanie przyszłości – wraz z innowacyjną generacją materiałów
Ciągłe nastawienie na nowe wyzwania kształtuje sposób nieszablonowego myślenia: międzynarodowe innowacje takie jak np. ceramika hybrydowa VITA ENAMIC i ceramika szklana wzmocniona włóknami z zirconii – VITA SUPRINITY stanowią dowód koncepcji materiałów posiadających dużą przyszłość które mają najważniejszy cel: doskonałe rozwiązania stomatologiczne wpływające na poprawę zdrowia pacjenta.

Share: