Biokompatybilne materiały do drukowania 3D NextDent

Materiay do drukowania 3D - Polimeryzajca

Biokompatybilne materiały do drukowania 3D NextDent

Materiały do drukowania 3D firmy Next Dent (by Vertex Dental)
Sprawdź ofertę materiałów do drukowania 3D

Firma
NextDent BV została założona w 2012 roku w Holandii jako niezależna spółka  pod Vertex Global Holding. Vertex-Dental BV  to kolejna spółka w holdingu w ciągu 76 lat historii działu badań i rozwoju firmy  w produkcji i rejestracji materiałów stomatologicznych do różnych zastosowań.

Misja
Naszą misją jest, stać się największym na świecie producentem biokompatybilnych materiałów drukarskich 3D. Nasz zespół działu badan i rozwoju, stale poszukiwanie najlepszych możliwych rozwiązań, by stać się liderem w technologii druku 3D w dziedzinie stomatologii. Szukamy najlepszych rozwiązań w ścisłej współpracy z naszymi klientami.

Badania i rozwój
NextDent BV połączyła siły z  firma TNO Additive Manufacturing Eindhoven w konsorcjum Penrose, która poświęca się badaniom i rozwojowi druku 3D, w tym nowych technologii druku i rozwojowi różnych materiałów. Instytucje szkolnictwa wyższego, takie jak Fontys Applied Science Eindhoven i dział Technologii Chemicznej Uniwersytetu w Utrechcie są zaangażowane w ciągły rozwój technologii drukowania 3D i materiałów pokrewnych. Ponadto ściśle współpracujemy z akademiami medycznymi  znanymi na całym świecie.

Biokompatybilne materiały do drukowania w 3D
Co wiec sprawia, że materiały NextDent są wyjątkowe? To ogromny wybór  materiałów do drukowania dla szerokiej gamy zastosowań. Materiały firmy Next Dsą sklasyfikowane zgodnie z dyrektywą w sprawie rejestracji wyrobów medycznych 93/42 / EWG. Oferujemy materiały o szerokim spektrum kolorów, w zależności od potrzeb codziennego użytku i preferencji naszych klientów. Wszystkie materiały są klasyfikowane CE i zgodne biologicznie. Zostały przetestowane w znacznym stopniu bezpieczeństwa biologicznego, zapewniając, że mogą być używane u pacjentów bez żadnych ograniczeń. Materiały są badane pod katem cytotoksyczności, wrażliwości, genotoksyczności oraz podrażnień wewnętrznych i zewnętrznych.

Oferta firmy

W ofercie firmy znajdują się materiały do wykonywania prac w technologii druku 3D oraz urządzenie do końcowej polimeryzacji

 

Podziel się: